Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 III 2019

1. Następna niedziela będzie dniem modlitwy i ofiar do skarbonek na misje.

2. Msza Święta i katecheza dla dzieci klas trzecich i rodziców odbędzie się w następną niedzielę o godz. 1230.

3. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne oraz dla szkół: Gimnazjum, Szkoły Podstawowej nr 42 im. Bł. Michała Sopoćki, Szkoły Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica oraz Przedszkoli odbędą się 7, 8 i 9 kwietnia 2019; Rekolekcje dla Zespołu Szkół Elektrycznych im. Prof. Janusza Groszkowskiego odbędą się 9,10 i 11 kwietnia 2019.

4. Dzień fatimski (13 marca), różaniec wg stałego porządku; spotkanie Rycerstwa Niepokalanej po Mszy Świętej o godz. 1800.

5. Trwa nawiedzenie rodzin przez ołtarzyk Jezusa Miłosiernego z relikwiami Bł. Michała. Po zakończeniu nawiedzenia przy ul. Kozłowej 31, 33 i 35 rozpocznie się przy ul. Radzymińskiej. Spotkanie organizacyjne mieszkańców ul. Radzymińskiej 2A,4,6,8 i 10 odbędzie się jutro (poniedziałek) po Mszy Świętej o godz. 1800. Msza Święta w int. mieszkańców ul. Kozłowej 29, 29A i 31 odprawiona będzie 15 marca o godz. 1500.

6. Rekolekcje wielkopostne organizowane przez Duszpasterstwo Służby Zdrowia odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Księży Werbistów w Kleosinie w terminie 15-17 marca 2019

7. Duszpasterstwo Rodzina zaprasza na Wielkopostne rekolekcje małżeństw pod hasłem „Rozmowy małżeńskie”, które odbędą się 16 i 17 marca 2019 roku w białostockiej katedrze. W programie o godz. 18.00 Eucharystia z nauką, o 19.00 konferencja. W sobotę 16 marca: konferencja dla żon „Dlaczego mąż nie słucha?”, w niedzielę konferencja dla mężów: „Dlaczego żona tyle mówi?”. Rekolekcje głosi o. Mieczysław Sagan, SVD.

8. Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza serdecznie na warsztaty dla małżeństw i par, które odbędą się 13 marca 2019 roku o godz. 1800 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Fabrycznej 4 lok. 0E (z tyłu kościoła p.w. Świętej Rodziny w Białymstoku). Najbliższe spotkanie, pod tytułem "Kochanie, wojny nie będzie!", poświęcone będzie podstawom komunikacji w związku.

9. Na regałach znajdują się wydawnictwa: Idziemy i Gość Niedzielny; są jeszcze skarbonki miłosierdzia.

10. Bóg zapłać Dobroczyńcom…

=======================================================================

INFORMACJE KOLĘDOWE

Serdecznie dziękujemy za spotkania w czasie kolędowych odwiedzin duszpasterskich. Wszyscy kapłani odczuwali wielką życzliwość ze strony odwiedzanych rodzin i osób.
Parafianie wyrażali radość i uznanie dla posługi kapłańskiej odmłodzonego w ostatnich latach składu wikariuszowskiego, życzliwie wspominając również tych, którzy odeszli z parafii. Spotkania kolędowe są jak zwykle okazją do rozmów duszpasterskich nt. parafii, kościoła etc. Pomimo dokonanej modernizacji nagłośnienia część parafian, zwłaszcza osób starszych, nie jest zadowolona z jego działania. Zgłaszane były również postulaty lepszego dogrzania głównej świątyni. Pojawiały się również pytania dotyczące funkcjonowania domu pielgrzyma. Tematy te będą przedmiotem rozmów na najbliższym spotkaniu rady parafialnej w celu ich zrealizowania.
Spostrzeżenia: wiele osób dotkniętych poważnymi chorobami; kryzysy małżeńskie i rodzinne; zaniedbywanie życia religijnego wśród części parafian dorosłych, dzieci i młodzieży; zbyt małe zainteresowanie udziałem w wydarzeniach (Mszach Świętych, nabożeństwach) związanych z sanktuarium i osobą bł. Michała Sopoćki; oczekiwane jest większe zaangażowanie się do dzieła adoracji Najświętszego Sakramentu, a także do wolontariatu posługującego w sanktuarium. Podziękowanie: ks. Janowi za celebrowanie Mszy Świętych o godz. 1800, dzięki czemu wszyscy kapłani mogli codziennie uczestniczyć w kolędzie; ks. Kamilowi za sporządzanie szczegółowego grafiku kolędy, co usprawniło niektórym parafianom, zwłaszcza młodym, udział w kolędzie. Wszystkim za wszystko BÓG ZAPŁAĆ!