Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 II 2018

1. Następna niedziela „Ad Gentes” będzie dniem modlitwy i ofiar do skarbonek na misje.

2. Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie przez przyczynę bł. ks. Michała Sopoćki prowadzonej przez Białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji - środa 21.03.2018, godz. 1800.

3. We czwartek 22 lutego przypada Święto Katedry Św. Piotra, a także wspomnienie dnia pierwszego objawienie się Pana Jezusa Siostrze Faustynie w celi klasztornej w Płocku (1931 r.) i polecenie namalowania obrazu z napisem: Jezu, ufam Tobie!

4. Odpowiadając na apel Papieża Franciszka, Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zalecił, aby w łączności z całym Kościołem powszechnym dzień 23 lutego był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

5. Rekolekcje Wielkopostne Ruchu Rodzin Nazaretańskich odbędą się 24,25 i 26 lutego 2018 o godz. 1800.

6. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne odbędą się 18,19 i 20 marca 2018; Rekolekcje dla SZKÓŁ: Szkoły Podstawowej nr 42 z Oddziałami Gimnazjalnymi im. Bł. Michała Sopoćki, Szkoły Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica i Zespołu Szkół Elektrycznych im. Prof. Janusza Groszkowskiego oraz Przedszkoli odbędą się 20,21 i 22 marca 2018.

7. Msza Święta z udziałem osób niedowidzących odprawiona będzie w następną niedzielę 25 lutego w dolnym kościele; przypominamy, że jest ona odprawiana w każdą czwartą niedzielę miesiąca. Zachęcamy do udziału w niej osoby starsze i tych, którzy lubią ciepło.

8. Na regałach znajdują się wydawnictwa: IDZIEMY i Gość Niedzielny; są jeszcze skarbonki miłosierdzia.

9. Msze Święte w dni powszednie Wielkiego Postu: codzienne o godz. 18.00 oraz we środy o godz. 15.00 - w głównej świątyni, pozostałe – w dolnym kościele; adoracja - w dolnym kościele.

10. Informacje dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zamieszczone są na stronie internetowej parafii.

11. Bóg zapłać Dobroczyńcom, dziękujemy naszym Parafiankom i Parafianom za pomoc (modlitewną, organizacyjną i kulinarną) w przygotowaniu uroczystości Bł. Michała Sopoćki w ubiegły czwartek.

12. Dziękujemy serdecznie za życzliwe przyjmowanie kapłanów w czasie odwiedzin kolędowych.      Dane i informacje przekażemy za tydzień.