Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

| dodał:

BOŻE NARODZENIE 25 XII 2016

1.Dzisiaj i jutro Msze Święte będą odprawiane są wg porządku niedzielnego. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez całą OKTAWĘ – do 1 stycznia, zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych.

2.Święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika - w poniedziałek.

3.Święto świętego Jana, Ewangelisty przypada we wtorek,po Mszach Świętych będzie obrzęd błogosławieństwa wina.

4.Święto Świętych Młodzianków, M.obchodzić będziemy we środę 28 grudnia.

5. Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefaprzypada w piątek; Msze Święte o godz. 630,7,9,15 (dolny k-ł) i 1800 (główna świątynia); w tym dniu wierni naszej parafii mogą skorzystać z dyspensy od pokarmów mięsnych - warunkiem dyspensy jest uczestnictwo we Mszy Świętej w piątek, w Święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa.

6. W sobotę 31 grudnia, ostatni dzień roku cywilnego, o godz. 1800 Msza Święta i nabożeństwo dziękczynna za łaski całego roku; adoracja do północy o pokój i zgodę w Ojczyźnie i na świecie, następnie o północy Msza Święta rozpoczynająca Nowy Rok Pański 2017 (w dolnym kościele).

7.W niedzielę 1 stycznia po Mszy Świętej o godz. 1030 odbędzie się SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE Kół Żywego Różańca.

8.Zachęcamy do kolędowania z szopką lub gwiazdą.

9.Wizyta duszpasterska rozpocznie się 28 grudnia; program zamieszczony jest na ulotkach, stronie: www.milosierdzie.archibial.pl oraz w gablocie.

10.Prasa, Kalendarz Zwiastuna Miłosierdzia (na regałach)

11.Bóg zapłać Dobroczyńcom:

Chórowi i służbie liturgicznej,

Wykonawcom żłóbka, choinek i dekoracji: Pani Bernadecie Jakończuk, Panu Mirosławowi Kotowiczowi, Pani Kierownik Administracji Osiedla i Współpracownikom naszym i Wolontariuszom;

„Przyjaciołom Oblubieńca” pod kierunkiem Pani Elżbiety Kaufman Suszko za przygotowanie kopert z życzeniami;

Harcerzom za rozniesienie Betlejemskiego Światła Pokoju;

Paniom z CARITAS za przygotowanie paczek; Nadleśnictwu Dojlidy za choinki; Wspólnocie sprzątającej świątynię.

12. Msze Święte w dni powszednie Oktawy i Okresu Bożego Narodzenia: godz. 630,7,15 (dolny k-ł); godz. 1800 (główna świątynia);adoracja - Uroczystość i Niedziela (główna świątynia); dni powszednie (dolny k-ł).

13. Rok Świętego Brata Alberta rozpocznie się 25 grudnia 2016, czyli w dniu 100. rocznicy śmierci świętego i potrwa do kolejnych świąt Narodzenia Pańskiego. Jak wskazuje przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, inicjatywa będzie doskonałą kontynuacją ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Świętego Miłosierdzia i obchodzonego w Kościele w Polsce Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.

14.Życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego.