Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

| dodał:

BOŻE NARODZENIE 25 XII 2018


1. Dzisiaj i jutro (wtorek i środa) Msze Święte odprawiane są wg porządku niedzielnego. Cała Oktawa - do 1 stycznia jest wielkim świętem na cześć Nowonarodzonego, zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych. Podtrzymujmy również piękną tradycję kolędowania z szopką lub gwiazdą w domach parafian. Zwracamy jednak uwagę na to, aby kolędowanie traktować jako głoszenie narodzin Jezusa Zbawiciela, otrzymane zaś dary niech będą dodatkiem.

2. Święta w Oktawie Bożego Narodzenia: środa 26 grudnia - św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika; czwartek 27 grudnia - św. Jana Apostołai Ewangelisty,po Mszach Świętych będzie obrzęd błogosławieństwa wina i podania do spożycia wiernym; piątek 28 grudnia - Świętych Młodzianków, męczenników.

3. Najbliższa niedziela 30 grudnia obchodzona będzie jako Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa; odpust w sąsiedniej, macierzystej parafii; zachęcamy do modlitwy w intencji rodzin; w czasie Mszy Świętych o godz. 900 i 1500 odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

4. KOLĘDA rozpocznie się we środę 2 stycznia: przypominamy o przygotowaniu stołu kolędowego: krzyża, świec, wody święconej i kropidła (woda święcona znajduje się w pojemniku przy żłóbku oraz w dolnym kościele). Przed przybyciem kapłana należy zapalić świece. Bardzo prosimy o obecność wszystkich domowników. Kolęda rozpoczyna się o godz. 1600; szczegółowe godziny podane będą w gablocie oraz na stronie: www.milosierdzie.archibial.pl. Ze względu na kolędę kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 800 do 1000; nie będzie czynna po południu.

Porządek kolędy:

2 I - śr., 16.00 - Tysiąclecia: domy jednorodzinne,Lasy Państwowe, Leśna, Nadawki, Andersa;

3 I, czw., 16.00 - Tysiąclecia 10, 46; Kombatantów 18;

4 I, pt., 16.00 -Tysiąclecia 10A, 60.

12. Msze Święte w dni powszednie Oktawy i Okresu Bożego Narodzenia: godz. 630,7,15 (dolny k-ł); godz. 1800 (główna świątynia);adoracja - Uroczystość i Niedziela (główna świątynia); dni powszednie (dolny k-ł).

13. Bóg zapłać Dobroczyńcom, szczególnie wszystkim, którzy przygotowali szopkę i dekoracje naszej świątyni: plastykom, dekoratorom, wolontariuszom i wspólnotom parafialnym.

14. Życzymy obfitych łask i mocy Bożego Ducha w przeżywaniu Uroczystości i Oktawy Narodzenia Pańskiego.