Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

| dodał:

1.Dzisiaj i jutro (wtorek i środa) Msze Święte będą odprawiane są wg porządku niedzielnego. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą OKTAWĘ BOŻEGO NARODZENIA – do 1 stycznia. Podtrzymujmy piękną tradycję kolędowania z szopką lub gwiazdą w domach parafian, śpiewajmy również kolędy w swoich domach.

2.Święta w Oktawie Bożego Narodzenia: wtorek 26 grudnia - św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika; środa 27 grudnia - św. Jana, Ewangelisty,po Mszach Świętych będzie obrzęd błogosławieństwa wina i podania do spożycia wiernym; czwartek 28 grudnia - Świętych Młodzianków, M.

3.Najbliższa niedziela obchodzona będzie jako Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa; zachęcamy do modlitwy w intencji rodzin.

4.KOLĘDA rozpocznie się we czwartek 28 grudnia: przypominamy o przygotowaniu stołu kolędowego: krzyża, świec, wody święconej i kropidła. Prosimy również o zaopatrzenie się w wodę święconą, która znajduje się w pojemniku przy żłóbku i w dolnym kościele. Bardzo prosimy o obecność wszystkich domowników – kolęda w tym tygodniu:

28 XII Czw. 16.00 Bielska, Giżycka, Hajnowska, Płocka, Przytorowa, Siemiatycka, Suwalska
29 XII Pt. 16.00 Olecka; Białostoczek: wszystkie domy jednorodzinne i szeregowe oraz bloki: 3,5,7,9

12.Msze Święte w dni powszednie Oktawy i Okresu Bożego Narodzenia: godz. 630,7,15 (dolny k-ł); godz. 1800 (główna świątynia);adoracja - Uroczystość i Niedziela (główna świątynia); dni powszednie (dolny k-ł).

13.Bóg zapłać Dobroczyńcom, szczególnie wszystkim, którzy przygotowali szopkę i dekoracje naszej świątyni.

(na Pasterce!) Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu żłóbka i dekoracji świątecznych w świątyni: Pani Bernadecie Jakończuk, Panu Janowi Stankiewiczowi, Panu Mirosławowi Kotowiczowi, Pani Kierowniki Pracownikom Administracji Osiedla Białostoczek i naszym Wolontariuszom; Wspólnocie „Przyjaciele Oblubieńca”, Świetlicy „Michałek” oraz innym osobom za przygotowanie życzeń parafianom.

14.Życzymy obfitych łask i darów Ducha Świętego w przeżywaniu Świąt Narodzenia Pańskiego.