Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
I NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

I NIEDZIELA ADWENTU – 3 XII 2023

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, modlitewne oczekiwanie i przygotowanie do pamiątki narodzin Jezusa Chrystusa, a także nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczymy we wspólnocie Kościoła”. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

2. Codziennie (z wyjątkiem niedziel) o godz. 615 odprawiana będzie Msza Święta „RORATNIA” o Matce Bożej; zachęcamy do udziału i przynoszenia lampionów. Podobnie jak w ubiegłym roku serdecznie zapraszamy dzieci w soboty oraz w środy o godz. 615. (niespodzianka od św. Mikołaja)

3. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przypada w piątek 8 grudnia. Dodatkowa Msza Święta o godz. 900; Godzina Łaski o 1200. Zapraszamy.

4. I czwartek – 1 XII: Msza Święta o godz. 1800 z udziałem Wspólnoty Eucharystycznej, adoracja w intencji powołań, konferencja.

5. W następną niedzielę CARITAS zbierać będzie ofiary do puszek w ramach „Pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Seniorzy zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy – po Mszach świętych przy wyjściu.

6. Opłatki są do nabycia pod chórem (po prawej stronie); świece CARITAS, pocztówki chrześcijańskie (po lewej stronie).

7. Prasa katolicka: mies. Drogi Miłosierdzia, tygodniki Idziemy i Gość Niedzielny.

8. Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego: 6 i 7 grudnia w godz. 16-18 oraz 8 grudnia w godz. 1200 - 1600. Zużyty sprzęt należy przynosić i składować w holu dolnego kościoła (przy toaletach).

9. Nadal, przy wyjściu z kościoła, można oglądać wystawę „DZIEDZICTWO DO ŻYCIA PRZYWRÓCONE”.

10 .Intencje na XII dla Kół Żywego Różańca – Za Ojczyznę, o ducha chrześcijańskiego narodowi naszemu, parlamentarzystom i rządzącym.

11. Parafialne Rekolekcje Adwentowe 17-19 XII; poprowadzi ks. Karol Godlewski.

12. W Watykanie zakończyła się pierwsza sesja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Poprzedziły ją intensywne prace synodalne. Posłużyły one wypracowaniu wniosków, które wykorzystano do redakcji syntezy krajowej i syntezy kontynentalnej. Dziękuję wszystkim: duchownym i świeckim, którzy w parafiach na poziomie Archidiecezji Białostockiej zaangażowali się w prace synodalne. Nowy rok kościelny niech posłuży pogłębianiu drogi synodalnej. Drogowskazem są dwa dokumenty: List do ludu Bożego oraz Sprawozdanie Podsumowujące – „Kościół synodalny w misji”. Zapraszam do zapoznania się z tymi dokumentami. Są one dostępne na stronie internetowej: synod.org.pl.

ks. Abp Józef Guzdek

13.Bóg zapłać dobroczyńcom: dziękujemy (…) za wieńce i dekoracje adwentowe.


Ogłoszenia Archidiecezjalne

14. Zapraszamy na spotkanie podsumowujące wydarzenia związane z synodem w naszej Archidiecezji. Jest ono skierowane do wszystkich, którzy w bezpośredni sposób zaangażowali się w prace na poziomie parafii. Spotkanie odbędzie się 4 grudnia 2023 r. w Centrum Wystawienniczo Konferencyjnym AB o godz. 19.00.

15. Rekolekcje adwentowe parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 10 - 11 - 12 grudnia br., niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku. Rekolekcje prowadzi o. Adam Policha, dominikanin.

16. Dominikańska Szkoła Wiary w Białymstoku zaprasza na wykład otwarty „Przyszłość Kościoła w Apokalipsie św. Jana”. Prelegentem wykładu będzie dominikanin - ojciec Adam Policha. Zapraszamy w sobotę 9 grudnia najpierw na Mszę Świętą o godz. 10:00 w Starej Farze, a potem na wykład o 11:00 do sali duszpasterstwa akademickiego „Przystań” na I piętrze w Arkadach Katedralnych za katedrą.

17. Zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia księży opiekunów, zelatorów i członków Żywego Różańca z wszystkich parafii Archidiecezji Białostockiej. Odbędzie się on w sobotę 9 grudnia 2023 r. w parafii pw. M.B. Różańcowej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 a, następnie Msza św. o godz. 12.00.

18. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie formacyjno-modlitewne dla małżeństw. Odbędzie się ono we wtorek 5 grudnia o godz. 18:00 w kaplicy przy klasztorze Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Stołeczna 5). W programie konferencja na temat: „Rozbity dzbanek- jak poskładać to, co pękło w małżeństwie?” oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

19. Adwentowe rekolekcje dla Związków Niesakramentalnych odbędą się w dniach 6-7 grudnia 2023 roku w starym kościele Farnym. O godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem rekolekcyjnym a po niej spotkanie w sali za Katedrą. Rekolekcje na temat „Emmanuel-czekając na przyjście Pana” wygłosi ks. Karol Kondracikowski.

20. Archidiecezjalne rozgłośnia „Radio i” zaprasza w czasie adwentu dzieci do słuchania radiowych rorat. Na spotkania zapraszamy najmłodszych słuchaczy o godz. 6:45 i 18:45 od poniedziałku do piątku. W tym roku tematem przewodnim radiowych rorat będzie przygotowanie w sercach stajenki dla Dzieciątka Jezus.