Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
I NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

IDŹCIE I GŁOŚCIE

IDŹCIE I GŁOŚCIE

1.Dziś rozpoczynamy Adwent, modlitewne oczekiwanie i duchowe przygotowanie do pamiątki narodzin Jezusa Chrystusa. Jest to również początek. Hasło nowego roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście” zwraca szczególną uwagę na potrzebę świadectwa wiary otrzymanej na chrzcie świętym. Tradycyjnie, codziennie o godz. 615 (zamiast godz. 630) odprawiana będzie Msza Święta „RORATNIA”; Roraty dla dzieci będą we środy o godz. 1800, natomiast dla młodzieży w piątki o godz. 1930. Zarówno dzieci, jak też młodzież i dorosłych zachęcamy do przynoszenia lampionów na Msze Święte RORATNIE - najlepiej wykonać własnoręcznie, można też zakupić w naszym sklepiku.

2.Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP odprawiana będzie od najbliższego wtorku po Mszy Świętej o godz. 1500.

3.W Święto św. Andrzeja Ap., przypadające we środę 30 listopada, wspominać będziemy umieszczenie Doczesnych Szczątków Sł. Bożego Ks. Michała Sopoćki w krypcie dolnego kościoła i początek Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas okazją do dziękczynienia Bogu, a zarazem modlitwą błagalną o kanonizację bł. Ks. Michała. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej: milosierdzie.archibial.pl

4.Spotkanie wspólnoty adoracyjnej odbędzie się w najbliższy I czwartek po Mszy Świętej o godz. 1800.

5.I piątek - Msza Św. o godz. 1630 dla uczniów, katecheza dla klas czwartych.

6.I sobota – po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec; o godz. 19.00 nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duchowe.

7.W najbliższą niedzielę:

- o godz. 1000 różaniec, a po Mszy Świętej o godz. 10.30 procesja;

- po Mszy Świętej o godz. 1230 katecheza dla rodziców i chrzestnych,

- taca na Kurię

8.Intencje modlitewne na XII: KŻR – O owocne przeżycie Adwentu; Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa i Czciciele Miłosierdzia Bożego – O obfite owoce zakończonego Roku Miłosierdzia.

9.Spowiedź w tygodniu: codziennie od godz. 1430 i od 1730 (w dolnym kościele).

10.Poświęcone opłatki wigilijne (pod chórem, w sklepiku lub w kancelarii); świece CARITAS (przy wyjściu – po lewej stronie); prasa na regałach - Zwiastun Miłosierdzia, Idziemy, Gość Niedzielny (otwory wrzutowe na ofiary znajdują się nad górną półką).

11.Rekolekcje Adwentowe parafialne odbędą się 18-20 XII 2016; Rekolekcje Ruchu Rodzin Nazaretańskich rozpoczną się dzisiaj o godz. 18.00 i będą trwały do wtorku.

12.Kurs ALFA dla młodzieży trzecich klas gimnazjalnych będzie się odbywał w kolejne czwartki o godz. 1800.

13.Bóg zapłać dobroczyńcom za troskę o świątynię oraz za przygotowanie wieńców adwentowych. Dziękujemy Pani Kierownik Administracji BSM i współpracownikom oraz Panu Mirosławowi Kotowiczowi za wykonanie SCHODÓW ADWENTOWYCH; Pani Bernadecie Jakończuk za wykonanie wieńca adwentowego.