Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
I NIEDZIELA ADWENTU

| dodał:

I NIEDZIELA ADWENTU – 27 XI 2022

1. Rozpoczynamy Adwent, duchowe przygotowanie i oczekiwanie pamiątki narodzin Jezusa Chrystusa. Jest to również początek roku duszpasterskiego. Hasłem tego roku będą słowa: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niech te słowa i przeżywanie ROKU bardziej uświadomią nam, że Kościół to nie tyle instytucja, jak przede wszystkim wspólnota ludzi zgromadzonych przez Chrystusa.

2. W Adwencie, codziennie (w dni powszednie) o godz. 615 odprawiana będzie Msza Święta o Matce Bożej, zwana RORATNIĄ; w tym roku również RORATY dla DZIECI będą o godz. 615 w soboty; po Mszy Świętej RORATNIEJ dzieci zaproszone są na poczęstunek do Sali dolnego kościoła. Zachęcamy dzieci, a także dorosłych do wykonania lub zakupienia lampionów i przychodzenie z nimi na Mszę Świętą.

3. Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, odprawiana będzie od wtorku po Mszy Świętej o godz. 1800.

4. Święto św. Andrzeja Ap. przypada 30 XI; jest to również 34. rocznica umieszczenia doczesnych szczątków bł. Michała Sopocki i tworzenia się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

5. I czwartek – 1 XII: Skupienie Wspólnoty Eucharystycznej (adoracji Najświętszego Sakramentu) Msza Święta o godz. 1800, konferencja w Sali dolnego kościoła i spotkanie integracyjne.

6. I piątek: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Świętych o godz. 700 i 1800.

7. I sobota i wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – 3 XII: po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

8. I Niedziela: różaniec, procesja, katecheza chrzcielna wg stałego porządku. Dzień Modlitwy oraz zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie; taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

9. Poświęcone opłatki wigilijne są do nabycia pod chórem (po prawej stronie); świece CARITAS (po lewej stronie).

10. Prasa katolicka: tygodniki Idziemy i Gość Niedzielny.

11. Parafialne Rekolekcje Adwentowe 18-20 XII 2022; poprowadzi o. Rafał Huzarski, SJ.

12. Zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia księży opiekunów, zelatorów i członków Żywego Różańca z wszystkich parafii Archidiecezji Białostockiej. Odbędzie się on w sobotę 10 grudnia 2022 r. Poprowadzi go ks. Michał Będziński, ogólnopolski referent Papieskich Dzieł Misyjnych. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w budynku Kina Ton, następnie Msza św. o godz. 12.00 w katedrze, przewidywane zakończenie o godz. 14.00. Zapraszamy również do udziału grupę rodziców modlących się za dzieci oraz wszystkich chętnych".

13. Zapraszamy dzieci do udziału w radiowych RORATACH na falach „Radia i” przez cztery adwentowe tygodnie, od poniedziałku do piątku o godz. 6:45, powtórka o 18:45.Radiowe roraty to kilkuminutowe spotkanie przygotowujące najmłodszych do radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Przewodnikiem roratach będzie św. Joachim, dziadek Pana Jezusa.„Radia i” można słuchać w Białymstoku na częstotliwości 103,3 FM.

14. REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 4 - 5 - 6 grudnia br., niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku. Rekolekcje prowadzi o. Aleksander Jacyniak, jezuita.

15. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w Adwentowych Rekolekcjach dla (Nie)Sakramentalnych. Odbędą się one w starym kościele Farnym w dniach 7-8 grudnia 2022 r. (środa i czwartek) o godz. 18:00. Do udziału zapraszamy wszystkich, w sposób szczególny osoby, które z racji na skomplikowaną sytuację życiową nie korzystają z pełni życia sakramentalnego. Temat rekolekcji: „Spotkanie przy studni”.

16. Kuria Metropolitalna Białostocka uprzejmie informuje, że od I Niedzieli Adwentu, tj. od 27 listopada br. w kaplicy parafii pw. NMP z Guadalupe przy ul. Wrocławskiej 8 w Białymstoku, o godz. 14. będą odprawiane Msze św. w języku białoruskim dla wiernych obrządku łacińskiego (należących do Kościoła Rzymskokatolickiego). Msze św. odprawiane będą we wszystkie niedziele, uroczystości nakazane i ważniejsze święta.

17. Raz jeszcze informujemy, że zejścia do dolnego kościoła znajdują się pod chórem; prosimy, by nie przełączać kontaktów, gdyż światła zapalają się i gasną automatycznie.

18. Bóg zapłać dobroczyńcom: dziękujemy Pani Bernadecie i Panom Wolontariuszom - Janowi, Piotrowi i Zenonowi za przygotowanie wieńców i dekoracji adwentowych.